ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

kurier DHL

Tutaj można porozmawiać o wszystkim co nie jest związane z akwarystyką.

kurier DHL

przez aquarius 2015-10-05, 15:46
Jakie macie doświadczenie z firmą DHL obsługującą sklep PG?

Zdecydowanie w moim rejonie najlepiej spisuje się DPD. Ostatnio kurier z DHL, który przywiózł mi paczkę właśnie z PG zawyżył cenę:) Zdarzyło się to z 3 raz i zawsze był to ktoś z DHL. Z DPD zawsze podawali przy bramie cenę realną co do grosza. Nie mówiąc już o tym, ze są luźni i milsi. Jeden to nawet "cześć" już mi mówi. ALe pod względem profesjonalizmu, dzwonienia przed przyjazdem, podawania ceny itd są po prostu bardzo dobrą firmą.

Z płatnością wiadomo. Gdy płacę za pobraniem to albo mam wcześniej przygotowaną sumę albo zaokrąglam do pełnych 50gr czy złotówki. Bo na szybko nie szukam co do grosza ale ci z DHL zachowują się bezczelnie.

Nie mówiąc już o tym, ze jeden z nich nie poczekał na mnie tylko sobie samowolnie wszedł na podwórko mimo ostrzeżeń(tabliczek wszędzie) o psach. Biegały wtedy rottweiler i cane corso. Dodam, że żeby wejść trzeba rękę przełożyć do środka bo z zewnątrz nie ma sposobu otwarcia. Dobrze, że zauważyłem i psy zawołałem bo przez kołka miałbym jeszcze kłopoty.
Użytkownik

przez Tomek 2015-10-05, 17:39
Ogólnie tak jak Ty najbardziej lubię DPD, Pan który rozwozi w moim rejonie jest bardzo fajny :-) Właściwie to w zależności co i gdzie zamawiam, to takiego kuriera wybieram. Jeśli jest możliwość to wybieram DPD, ale w przypadku PG wybierałem zarówno Pocztexa jak i DHLa. Na plus DHLa jest zdecydowanie czas doręczenia paczki, dowozi paczki w ciągu 24 godzin od wysłania i zawsze są przed południem. Pocztex jest tańszy, ale na paczkę trzeba poczekać 48-72 godziny, więc jak ktoś się śpieszy to radzę wybrać DHLa. Nigdy mi się nie przytrafiło, żeby Poczta czy kurier zniszczył paczkę z PG więc minusów nie daje.
Użytkownik

przez aquarius 2015-10-05, 18:46
Mając wybór też zawsze wybieram DPD. Przez pocztę tylko gdy coś może dłużej jechać i sobie oszczędzę coś.

DHL to prawda są najszybsi ale to koniec ich zalet na moim terenie. Ale DPD też spokojnie w 24 dostarcza.

A co do zniszczonych/opóźnionych paczek Poczta mi raz priorytetem przez tydzień wiozła rośliny zimą.
Użytkownik

przez Tomek 2015-10-05, 18:57
Tak to racja, i DPD i DHL dowożą w 24h. Ja całkowicie różnie wybieram przewoźnika. Sprzęt elektroniczny zawsze jednak kurierem, a np. nawozy, podłoża, kamienie itp. to może być pocztą bo nawet jeśli będzie to latało to nic się nie stanie.
Użytkownik

kurier

przez oliwias05 2015-10-15, 10:34
no u mnie jest podobnie też miałam niemiłą sytuację właśnie przez kuriera z DHL wlazł mi na podwórko i gdyby nie to że była akurat na dworze mój pies by go pogryzł dlatego zdecydowanie wolę DPD jeszcze mi się nie zdarzyło żeby któryś wlazł za bramkę
Pozdrawiam Patrycja
Nowy użytkownik

Informacja

Ten wątek ma 9 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.

Zaloguj  •  Zarejestruj

Sortuj według