ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Co pod akwarium?

Tematy dla których nie został stworzony oddzielny dział na forum.

Co pod akwarium?

przez Maddie 2012-10-05, 10:52
Witam serdecznie wszystkich ;-)
Od przeszło miesiąca posiadam zalany i w pełni działający zbiorniczek o poj. 160l. Obecnie stoi sobie spokojnie na macie, ale z jednej strony, przy kancie mata jest zdecydowanie bardziej spłaszczona niż na środku. Zastanawiam się czy w tym przypadku nie lepiej byłoby zmienić ją na jakiś cienki styropian.
Co jako doświadczeni akwaryści polecilibyście? :-)
Nowy użytkownik

przez ke47 2012-10-05, 13:35
Styropian może być właściwym rozwiązaniem. Tylko wizualnie wygląda trochę gorzej od maty.
Ostatnio edytowano 2015-03-25, 16:59 przez ke47, łącznie edytowano 1 raz
Junior Admin

przez Krzysiek 2012-10-05, 15:25
Ja też bym niczego nie ruszał, jak stoi sobie to po co to zmieniać. Może są jakieś nierówności na półce, na której stoi dlatego w jednym miejscu dociska bardziej.
Administrator

przez S'Sayan 2012-11-01, 21:53
/Szczerze mówiąc ja nie kładłbym nic./

:shock: Nie polecam! Według mnie mata lub coś podobnego to obowiązek biorąc pod uwagę szafki, które coraz częściej można kupić na allegro jako typowo akwarystyczne, a w rzeczywistości są pogięte.
Dzięki macie masz szanse na lekkie zniwelowanie niedoskonałych płyt, z których są zrobione szafki pod akwa. W akwa do 100l może by się obyło bez tej maty ale nie wyobrażam sobie akwa 200l bez maty, a w najgorszym wypadku pęknięcia dna i latanie ze ścierką przez pół nocy :->
Styropian może być właściwym rozwiązaniem. Tylko wizualnie wygląda trochę gorzej od maty.

Tylko tak z praktyki to czym się różni styropian od maty? To i to odciśnie się od akwarium i będzie działało tak samo więc nie ma większej różnicy czy to jest styropian czy mata.
Ja też bym niczego nie ruszał, jak stoi sobie to po co to zmieniać. Może są jakieś nierówności na półce, na której stoi dlatego w jednym miejscu dociska bardziej.

Również jestem tego zdania ;-)
Junior Admin

przez Maddie 2012-11-02, 19:35
Dzięki za pomoc, szkło zostało zmienione w tamtym tygodniu na 10 cm wyższe, stoi na starej macie całe zalane z wyposażeniem i o dziwo mata jakby się wyrównała ;)
Nowy użytkownik

Informacja

Ten wątek ma 11 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.

Zaloguj  •  Zarejestruj

Sortuj według