ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Aqualighter Pico LED - najmniejsza lampa LED

Dobór filtra oraz mediów filtracyjnych. Filtry wewnętrzne, kaskadowe i zewnętrzne.
Dobór odpowiedniego oświetlenia do akwarium. Świetlówki T8 i T5, żarniki HQI, oświetlenie LED
Grzałki do akwarium, kable grzewcze oraz wentylatory.

Aqualighter Pico LED - najmniejsza lampa LED

przez salava8 2016-06-26, 12:14
Aqualighter Pico LED to najmniejsza lampa LED dostępna na rynku. Idealna do każdego nano akwarium i krewetkarium.

Jakość wykonania oraz moc oświetlenia
Trzeba zwrócić szczególną uwagę na doskonałą jakość wykonania lampki. Wszystko jest idealnie dopasowane i solidnie wykonane z przyjemnego w dotyku plastiku. Uważam, że Pico LED o mocy 1,7 W bez problemu dostarczy odpowiednią ilość światła dla roślin mało oraz średnio wymagających w zbiorniczku do 10 L. Fajnie mogłaby się spisać w połączeniu krewetki plus mchy. Barwa światła jest dość naturalna i przyjemna w odbiorze.

Montaż oraz zasilanie
Montaż nie stanowi żadnego problemu. Lampkę montuje się po prostu na bocznej szybkie akwarium przy pomocy klipsu. Ogromną zaletą są wymiary. Aqualighter Pico LED jest tak mała i przez to subtelna, nie odrywa niepotrzebnie naszej uwagi od wnętrza szkła. Oświetlenie jest wyposażone w popularne złącze USB oraz tradycyjną wtyczkę do gniazdka. Rozwiązanie praktyczne identyczne jak przy ładowarkach do telefonów.

Moje zastosowanie
Postanowiłem wykorzystać lampkę do oświetlania mojej pierwszej hodowli WABI-KUSA. Jak do tej pory lampka sprawuje się idealnie. Rośliny reagują pozytywnie na światło i pną się w górę.

Mój film z montażu i pierwszych testów:

Dane techniczne:
Napięcie: AC100-240V (50-60Hz)+5V, 1000 mA
Temperatura barwowa: 5000-6500 K
Moc: 1,7 W
Strumień świetlny: 150 lm
Maksymalna wielkość akwarium: 10L
Wymiary: 110 x 30 x 50 (wysokość) mm
Kolor: Czarny lub biały

aqualighter pico led_akwapelneroslin.jpg
aqualighter pico led_akwapelneroslin.jpg
3.36 MiB • Przeglądane 1617 razy