ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

[R] Słów kilka o Aquael Versamax FZN Mini

Dobór filtra oraz mediów filtracyjnych. Filtry wewnętrzne, kaskadowe i zewnętrzne.
Dobór odpowiedniego oświetlenia do akwarium. Świetlówki T8 i T5, żarniki HQI, oświetlenie LED
Grzałki do akwarium, kable grzewcze oraz wentylatory.

[R] Słów kilka o Aquael Versamax FZN Mini

przez kryszic 2015-01-02, 23:18
Kilka tygodni temu zakupiłem w sklepie plantagarden.pl filtr Aquael Versamax Mini, który miał trafić do mojego drugiego akwarium. Jest to kostka 30x30x30cm i mieści 27 litrów wody. Wybrałem filtr kaskadowy ponieważ zajmuję on mało miejsca wewnątrz akwarium.

Dane techniczne:
Wysokość: 120mm
Szerokość: 90mm
Głębokość: 70mm
Wydajność: 230l/h
Zalecany do akwarium: 10-40litrów
Zużycie energii: 4,3W
Liczba koszy filtracyjnych: 1

Pierwsze wypakowanie:

Po wypakowaniu filtr okazał się bardzo solidną konstrukcją do czego mnie przyzwyczaiła firma Aquael. W komplecie znajduję się jeden standardowy wkład gąbkowo - fozelinowy. Producent pozwala jednak dokupić osobno inne wkłady. Do wyboru mamy gąbka - węgiel aktywowany - fizelina oraz gąbka - absorbent fosforanów - fizelina. Szybki i prosty montaż pozwolił po kilku chwilach na pierwsze uruchomienie.

Działanie:
Filtr Versamax jest bardzo cichy w pracy, praktycznie go nie słychać. Delikatny wodospad z wychodzącej wody wytwarza ruch przez co delikatnie natlenia zbiornik.

Moja opinia:
W moim 27 litrowym zbiorniku woda jest czysta, filtr daję sobie radę z taką ilością ale wkład trzeba co 3-4 dni czyścić co nie jest jakoś bardzo czasochłonną i skomplikowaną czynnością. Jako że moją kostkę mam w biurze to odpowiada mi bardzo, że filtr jest cichy a wręcz nie słychać jego pracy.

Moja ocena filtra jest bardzo dobra ale myślę, że na 27 litrów jest trochę za słaby i gdybym teraz kupował filtr to pokusiłbym się o model wyżej Aquael Versamax FZN-1
Załączniki
3.jpg
3.jpg
25.79 KiB • Przeglądane 3030 razy
2.jpg
2.jpg
48.38 KiB • Przeglądane 3056 razy
1.jpg
1.jpg
53.13 KiB • Przeglądane 3034 razy
Nowy użytkownik

przez Anubisarium 2015-01-08, 17:03
Bardzo dobra grupa filtrów, polecam.
1,2,3 wszystkie 3 mają wiele zalet i co najważniejsze nie psują się z byle powodu.
Użytkownik

przez Natural-Aqua 2015-01-09, 20:26
Również polecam, posiadam FZN-3 ponad trzy lata i nic się nie działo. Dobre produkty.
Ekspert

przez S'Sayan 2015-01-15, 17:03
To ja też rzucę moją skromną opinią :-D Polecam FZN, używałem "jedynki" w 25l. Dawała radę bez problemu, mało słyszalna i przed sprzedażą nic nie wskazywało aby się coś z nią miało stać tak, że gorąco polecam! ;-)
Junior Admin

Sortuj według