ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

[64L] Mountain Ojcow

Galeria akwariów użytkowników forum.

[64L] Mountain Ojcow

przez gonzolak 2016-01-16, 14:57
Witam!

Akwarium:
65x30x35 cm, OW 6mm
Oświetlenie:
LED chihiros 601
Filtracja:
Hydor 150
Podłoże:
CAL Black Earth
CO2:
Zestaw Classic Exclusive z butlą 2.1l, dozowanie 24/7
Dekoracje:
Scenery Stone +- 14kg

Jest to moje pierwsze akwarium roślinne wiec proszę o wyrozumiałość :) Dawno dawno temu prowadziłem morskie + tanganika więc akwarystyka nie jest mi obca, muszę sobie tylko wszystko przypomnieć.
Aranżację mam już gotowa - fotki poniżej. Planuje w najbliższym czasie zakup roślin:ALTERNANTHERA SP. RED, HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES 'CUBA', ELEOCHARIS ACICULARIS, STAUROGYNE REPENS + może jakiś mech na kamienie (nie dużo). Chciałbym aby masa roślinna na starcie była duża. Ile potrzebuje kubków invitro heńka żeby cały przód obsadzić?
Przez ostatnie dwa tygodnie czytam, oglądam i już mam taki mętlik w głowie ze sam nie wiem - chodzi przede wszystkim o nawożenie i start zbiornika. Czy dobrze myślę: przez pierwszy tydzień dwie podmiany ok. 30% (podobno ten CAL mało wyrzuca), od drugiego tygodnia co tydzień po 30%; oświetlenie pierwszy tydzień po 6 godzin na maksymalnej mocy i co tydzień po godzinie dłużej do maksymalnie 8 godzin dziennie; co2 ustawie 2 bąble na sekundę przez 24 h. Bakterii na start nie będę dawał bo szybko nie planuje wprowadzać ryb, krewetek itp.; od drugiego tygodnia będę podawał potas AQUABOTANIQUE w ilości podawanej przez producenta. Kiedy zacząć podawać mikro, makro? Nie chciałbym bawić się w testy (chyba ze ew. no3 :PP).

Jeśli macie jakieś pomysły, sugestie, uwagi bardzo chętnie wysłucham.

Fotki (przepraszam akwa nie domyte + sterownik od kominka, na szybko:)) :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Nowy użytkownik

Re: [64L] Mountain Ojcow

przez Tomek 2016-01-16, 15:57
Aranż całkiem przyjemny, może wyjść z tego ciekawe akwarium. Ja użyłem jednego dużego kubka Hemianthusa, ale nie było szczególnie gęsto, więc Tobie radzę kupić 2 kubki. Podmiany planujesz jak najbardziej dobrze. Oświetlenie wcale nie musi być maxymalnie 8 godzin, niektórzy preferują nawet 12, ale ja bym został przy 8-9. Mikro i makro zacznij dopiero dozować, gdy zauważysz, że rośliny przyhamują ze wzrostem. Oczywiście wszystko wprowadzaj powoli. Mam uwagę co do filtra - kup od razu szklane rurki, bo Hydor ma wyjątkowo brzydkie :P
Użytkownik

przez ke47 2016-01-16, 18:22
Zgadzam się w większości z tym co napisał Tomek. Czepię się jedynie aranżacji. Obrazek Poleciłbym Ci zmienić ułożenie centralnego kamienia- aktualnie nie wygląda to naturalnie. Pokombinuj z nim trochę (możliwości jest bardzo dużo), osobiście przesunąłbym go lekko w prawą stronę, a następie pochylił w lewo. Zmieniłbym też położenie tego kamienia, który znajduje się z lewej strony tuż przy tylnej szybie- lepiej by wyglądał przesunięty o troszeczkę w prawo i nachylony leciutko ku lewej stronie (albo wyjąłbym go całkiem).
Oczywiście decyzja należy do Ciebie! Obrazek
Junior Admin

przez gonzolak 2016-01-17, 11:50
Dziękuję za pierwsze komentarze. Co dalej? Czekam na szafkę, która ma być w połowie tygodnia no i jadę po roślinki do PG prawdopodobnie we wtorek.... i.. startujemyObrazek
Co do kompozycji: ke47 masz rację co do kamienia z lewej strony. Jest on tam wrzucony "na siłę". Co do głównego kamienia to powiem szczerze, że mi się podoba w ułożenie jego w ten sposób. Próbowałem jak piszesz, ale wtedy własnie wydaje mi się zbyt "prosto". W naturze zawsze te kamienie są trochę pochylone. Na żywo troszkę inaczej jeszcze to z różnych kątów wygląda.

Sprawdzałem przed chwilą na stronie dostawcy wody parametry i azotyny oficjalnie podaja 12,60 mg/L i ph 7,6Obrazek Może być ciekawie. Co o tym sadzicie:
http://www.swns.pl/69,Parametry_wody.htm
Nowy użytkownik

przez Tomek 2016-01-17, 12:11
Dla mnie i tak masz bardzo dobre parametry, u mnie w Gorlicach, zaledwie 30km od Ciebie, azotany na poziomie 40 mg/l :>
Użytkownik

Informacja

Ten wątek ma 31 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.

Zaloguj  •  Zarejestruj

Sortuj według