ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Bocje, kiryski i 300l

Ryby akwariowe, krewetki i pozostałe zwierzęta akwariowe. Dobór odpowiedniej obsady. Rozmnażanie, pielęgnacja i choroby (leczenie) zwierząt akwariowych.

Bocje, kiryski i 300l

przez Paulina 2019-09-10, 12:00
Czesc

Long story short - che zapytac o opinie - w ramach "odzysku" wyladowaly u mnie dwa akwaria 20l(sic) z dwoma kiryskami i 300l - tu 2 bocje wspaniale ciagle male, 1 siatkowana ok 13cm i glonojad. Bocje podrozowaly razem z 3 tetrami i neonem - zadna z tych ryb nie przezyla 30 minut w wiadrze z bocjami - podejzewam ta siatkowana ktora nie dopuszcza 2wspanialych do jedzenia , w ogole jest "menda wredna" widac odrazu.

Do Kiryskow juz sie zdazylam przywiazac i chce ich grupe powiekszyc i re-lokowac do duzego akarium ale mam niejasne przeczucie ze siatkowana je wykonczy....

Fakt akwarium ma 100cm dl 50 szer, 60 wys. Czyli na Bocje jest za male w teorii wspaniala to akwa 180cm....
Fakt 2 Bacji nigdy wczesniej nie mialam - mam helenki ktore mieszkaja z Kiryskami

Co poczac?

Scenariusze:

1. Swap miedzy akwariami : w 300l urzadzam Kiryski i spokojna obsacde do nich -i szukam kogos w KRK kto przygarnie bocje?
2. Probowac pozenic Bocje z innymi rybami - zmaknac oczy i liczyc ze bedzie dobrze. (czyli w sumie akwa jest za male ale na sile)
3. Dokupic Bocji tylko i pozegnac sie z Kiryskami (na to akwa jest chyba za krotkie)

Sugestie? :)

p.s. Maialam akwa ponad 100l przez 10l potem wypadlam z akwarystyki na kolejne 10 - tak wiec musze sporo info zwlaszcza jesli chodzi o sprzet nadrobic i generalnie troche zardzewialam.
Nowy użytkownik