ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Jakie ryby do małego akwarium

Ryby akwariowe, krewetki i pozostałe zwierzęta akwariowe. Dobór odpowiedniej obsady. Rozmnażanie, pielęgnacja i choroby (leczenie) zwierząt akwariowych.

Jakie ryby do małego akwarium

przez Frostu 2016-01-12, 20:31
Cześć,

Mam małe 25 litrowe akwarium panoramiczne z pokrywą. Gęsto obsadzone roślinami z Planta Garden, jako ozdoba kamień i korzeń. Oświetlenie żarówką LED, jest filtr i grzałka. Co tydzień daję roślinkom nawóz, codziennie kilka kropel CO2, ilości przeliczone na tak mały zbiornik. Rośliny rosną jak szalone. Zbiornik ma 3 tygodnie, co tydzień podmieniałem mniej więcej 1/4 wody.

Ze zwierząt jest tam tylko jeden ślimak którego niedługo dopadnę. Ale jakie ryby mogę tam hodować? Nie chcę krewetek, gupików czy brzanek. Myślę nad parą bojowników. Jakie rybki nie będą się męczyły w tak małym zbiorniku?
Nowy użytkownik

Re: Jakie ryby do małego akwarium

przez Krzysiek 2016-01-12, 21:00
Dobór obsady należy do Ciebie, na pewno szukaj małych gatunków ryb do nano zbiorników, które nie rosną duże. Ja bym sie pokusił o Rasobra galaxy lub inna mała rasborka, neon simulans, otosek, kirys pigmej, coś by się jeszcze znalazło. Jeśli nie wiesz nie kupuj w sklepie i nie ufaj sprzedawcy, który będzie zapewniał że rybka duża nie urośnie :)
Administrator

przez Tomek 2016-01-12, 22:37
Jeśli podoba Ci się bojownik to jak najbardziej, ale nie w parze. Samiec zamęczy samice. Trzeba pamiętać, że na jednego samca powinno przypadać minimum dwie, a najlepiej więcej samic. Na to przydało by się już nieco większe akwarium. Więc jeśli bojownik to tylko jeden. Z innych ciekawych rybek do nano akwarium, które osobiście mi się podobają to: Razbory Galaxy, Bystrzyki Amandy, Otoski, Proporczykowiec, Danio erythromicron. Pamiętaj o tym, żeby przed kupnem ryby dobrze o niej poczytać. Obrazek
Użytkownik

przez aquarius 2016-01-12, 23:18
Jak CI się nie śpieszy to poczekaj do jutra albo do pojutrza. Twoje pytanie podsunęło mi pomysł zrobienia listy ze zdjęciami i podstawowymi danymi. Tak z głowy pamiętam o coś około 30 gatunkach. Może coś znajdziesz.
Użytkownik

przez Frostu 2016-01-13, 17:31
Dzięki za porady. Nie śpieszy mi się z kupnem rybek, gdzieś na przełomie miesiąca pewnie kupię. Więc czekam jeszcze na ten ewentualny artykuł. Razobra galaxy i Danio erythromicron bardzo mi się spodobały. Znacie jakieś sprawdzone sklepy w Krakowie, Limanowej albo Nowym Sączu (czy w okolicach) gdzie mógłbym dostać te rybki?
Nowy użytkownik

Informacja

Ten wątek ma 9 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.

Zaloguj  •  Zarejestruj

Sortuj według