ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Akwarium ok 9l

Tematy dla których nie został stworzony oddzielny dział na forum.

Akwarium ok 9l

przez Maddie 2012-12-03, 20:04
Dostałam małe akwarium ok 9l i nie mam pomysłu co z nim zrobić, oczywiście wyposażone jest w mini filtr.
Zastanawiałam się nad jakimś mcharium z krewetkami, ale nie mam dostatecznego doświadczenia z tego typu projektami. Czy jest ktoś to udzieli podstawowych rad i pomoże w zagospodarowaniu tego zbiorniczka? :)
Nowy użytkownik

przez S'Sayan 2012-12-03, 20:38
A może Wiwarium? Co do krewetkarium to tak jak z każdym akwa przy czym dużo mchów i roślin typu wgłębka i będzie dobrze.

Grzałka też by się przydała.
Junior Admin

przez Anomis Erosa 2012-12-03, 22:40
Z krewetkami byłbym ostrożny. Moim zdaniem 9l to za mało na krewetki. Ja bym zrobił "dżunglę" z mchów. Ale jeżeli się na nie zdecydujesz to dla krewetek i mchów temperatura pokojowa powinna wystarczyć i nie potrzeba upychać tam grzałki. W takim litrażu grzałka zajmie bardzo dużo miejsca. U mnie w mieszkaniu temperatura waha się pomiędzy 19*C a 21*C i taką temperaturę mam w nocy w krewetkarium, zaś w dzień temperatura wody podnosi się od oświetlenia i wynosi około 23*C. Z filtra wewnętrznego też bym zrezygnował na rzecz jakiejś mini kaskady.
Nowy użytkownik

przez S'Sayan 2012-12-03, 22:49
Grzałka w tak małym akwarium to rzecz niemal obowiązkowa jeśli chce się tam trzymać jakikolwiek organizm inny niż rośliny ponieważ wahania temperatury będą tak duże, że większość krewetek padnie i tyle z tego wszystkiego wyjdzie.

W sprzedaży jest masa małych grzałek więc z tym raczej problemu nie będzie.
Junior Admin

przez Maddie 2012-12-04, 00:03
Z czasem może zainwestuje w grzałke i inny filtr, ale na razie na pewno będe musiała się obyć z wewnętrznym mini filtrem. Potrzebuję jedynie pomocy przy zapełnieniu pustki w 9l. Właśnie myślałam o mcharium, ale nie ukrywam, że coś żywego ruszającego się też by się przydało. Zdaje sobie sprawe, że 9l to wcale nie dużo, ale zawsze coś ;)
Ze szkiełkiem dostane też raczka marmurkowego, ale z tego co wyczytałam, to nie jest odpowiedni litraż dla niego dodatkowo chciałabym tam wrzucić trochę zieleni, ale przy tym wariacie pewnie by się nie utrzymała....
Nowy użytkownik

Informacja

Ten wątek ma 19 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.

Zaloguj  •  Zarejestruj

Sortuj według