ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Akwaria Optiwhite sprzedawane w PG (opinie)

Tematy dla których nie został stworzony oddzielny dział na forum.

Akwaria Optiwhite sprzedawane w PG (opinie)

przez Anubisarium 2015-01-13, 21:20
Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

Temat zakładam, gdyż już kilka osób prosiło mnie o moją ocenę kupionych prze zemnie zbiorników OW w Planta Garden, a wczorajsza prośba przelała czarę i dziś po pracy postanowiłem co nieco napisać :-) .

Pójdę nieco na łatwiznę i zacznę od czegoś, co łatwo sprawdzić samemu przy nie wielkim wysiłku, na samym wstępie omówię najważniejszą dla wielu cechę, którą zwykle jest cena.
Jak już pisałem można samemu to zweryfikować, że ceny, jakie proponuje PG wcale nie są cenami wygórowanymi, ....... więcej ...... powiem nawet, że to niskie ceny, jak na szkło OW.

Moją przygodę z akwariami OW rozpocząłem od zakupu 2 kostek, jedną w najbardziej znanym krakowskim sklepie, którego nazwy nie chce wymieniać, zainteresowanym mogę nazwę podać na pw, kolejna kostka dla porównania przyjechała z Wrocławia zakupiony przez sklep internetowy, nazwy również nie wymienię. Oba OW wyglądały podobnie, różniły się nieco szlifem oraz cenami, które nie były małe. W miedzy czasie zbiorniki zostały obsadzone roślinami, dojrzewały i zarastały na swój sposób, a ja odwiedzając znajomych przyglądałem się ich zbiornikom OW i porównywałem w odniesieniu do mojego zakupu.

Obrazek

Po pewnym czasie, okazało się, że będę potrzebował więcej akwari, gdyż zakładałem regał akwarystyczny, początkowo planowałem dokonać zakupu w Krakowie, miejscu zamieszkania, ale ponieważ kilka razy się sparzyłem w miejscu zakupu pierwszego OW, a ceny nie zachęcały postanowiłem się rozejrzeć za akwariami w innych miejscach w Krakowie i na obrzeżach. Oczywistą sprawą dla wszystkich jest chyba fakt, że przy zakupie większej ilości OW nie ma opcji by jechały kurierem i by kupować kota w worku, z tych prostych powodów stwierdziłem, że zaryzykuję 60pln na paliwko i zajadę osobiście do PG po akwaria.

W Planta Garden :).
Na miejscu okazało się, że jest lepiej niż myślałem, co prawda sklepik nie jest ogromny, ale jest tam wszystko czego było mi trzeba, na środku stało zalane przez Krzyśka roślinne OW, obejrzałem sobie to co w środku, ale i samo szkło, które bardzo mi się podobało.
Przedstawiłem moją skromną listę zakupową Krzyśkowi, z zaplecza zostały przyniesione akwaria, elegancko zabezpieczone grubymi kartonami oraz folią bombelkową. Po rozpakowaniu jednego z 12 szkiełek obejrzałem z każdej strony miejsca klejenia, sylikon nigdzie nie wystawał, równe warstwy ładnie przylegały, nigdzie nie było pęcherzy pomiędzy szybami. Krawędzie były równe, ładny szlif nie wzbudzał zastrzeżeń.
Spakowałem szkło z powrotem, Krzysiek pomógł mi spakować wszystko do kombiaka, pomiędzy szkła nawciskaliśmy styropianu i w drogę :).

W domu akwaria zostały rozpakowane, przepłukane, wysuszone i ustawione na wcześniej przygotowanym regale. Akwaria wyglądały bardzo dobrze, nie znalazłem na żadnym rys lub nieprawidłowości, a uwierzcie mi.....widok 12 OW we własnym domu to widok powodujący niesamowitego banana na twarzy :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Regał funkcjonował od 2013-03-06, a zakończył swoją pracę miesiąc temu, gdy to wszystkie szkiełka odsprzedałem nowym właścicielom, których z miejsca pozdrawiam.
O akwaria bardzo dbałem, ale i były w tym czasie mocno eksploatowane. Akwaria nie rozszczelniły się, nie pękały, nic dziwnego się z nimi nie działo :-) na jednym z akwari zrobiłem kilka głębszych rys, ale to już moja niezamierzona głupota ;-) i brak uwagi do tego doprowadziły (jak się robi wszystko 12x to za którymś razem zawsze coś się przytrafi)

Idąc za ciosem po sprzedaży wszystkich akwari z domu, przyszedł czas na zakup akwarium do pokoju gościnnego (90x45x45). Zjeździłem znowuż cały Kraków, myślałem że zaoszczędzę na kurierze, a przy okazji namacalnie zobaczę co kupuję, ale srodze się pomyliłem. W znanym Krakowskim sklepie akwarystycznym cena była bajeczna, a akwarium dostępne ....... uwaga....... do 2 tygodni od zamówienia, a o tym nie było mowy, cena wydawała mi się kosmiczna (885,00) ale i wówczas byłem w błędzie :lol: , dlaczego ? :-D, otóż wiedziałem, ze jest na Prokocimiu sklep, w którym takie OW leżało sobie na półce i czekało na kupca, zaś w auto i w drogę, pół Krakowa zjechane, wchodzę do sklepu i oczom nie wierzę :shock: 999,00 PLN. Po drodze do domu kupiłem jedyna rozsądną rzecz w takiej sytuacji ( rum od nietoperza ;-) ), którą w nocy się znieczuliłem po tej porażce.

Z rana telefon do PG > jest OW ?... < jest...>będę wieczorem papa :-) <--- to tak w skrócie :-P
Na miejscu jak zawsze miłe zaskoczenie, prócz akwarium spakowałem jeszcze śliczne fanty do bańki cena szkła ?..... kolejny szok, bo w PG cena wynosiła 500 PLN z groszami, a nie przyznam się, jaki rabat do tego dostałem (Krzysiu, dzięki 8-) ) Do dziś żałuję, że w ogóle przyszło mi do głowy błąkać się po sklepach w Krakowie i szukać szkła.

Wiem :-), znajdą się zaraz tacy co powiedzą, że trzeba było kupić przez internet, przez znany wszystkim portal aukcyjny, ale uwierzcie mi, że nie kupili byście taniej, za wysyłkę zapłacili byście jak za zboże, odczekalibyście z tydzień nim sklep by akwarium zamówił, a jak dodam, że to okres świąteczny, to i nawet termin 3 tygodni nie był by przesadzony, na koniec mogło by się okazać, że akwarium doszło by uszkodzone, no i kolejne tygodnie by leciały ;-)

Dziś akwariumek już dojrzewa, roślinki niektóre po przycince już są, a akwarium błyszczy swymi błękitnymi ramami w świetle domowego solarium wiszącym nad bańką.
Akwariumek, prosty, ładnie oszlifowany, dobrze posklejany i co najważniejsze nie przepłacony ;-), tylko jedną wadę w miedzy czasie znalazłem i to zaraz po zakupie, jak do domu dotarłem, mianowicie w PG akwarium wkładaliśmy we dwoje a w domu sam wyciągałem, akwarium o takich wymiarach nie należy do najlżejszych :lol: hehe, pozdrawiam. :-D

Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie urodziłem się fotografem :oops:

Jeśli ktoś będzie mieć jakieś pytania odnośnie akwarii OW PG, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam i zachęcam do wstawiania swoich opinii pod spodem, foty mile widziane :- )
Użytkownik

przez Tomek 2015-01-14, 16:08
Dzięki, szukałem opini w necie o OW z PG, no i znalazłem tylko jedną małą wzmianke, co wydawało mi się niewystarczające. Później rozmyśliłem się z myślą kupna zwykłego float, jednak później znowu zachciałem OW patrząc na różne zdjęcia w necie. Teraz już wiem, że OW kupie na 1000%, no oczywiście w PG bo cena zachęca :) Już robiłem zamówienia w PG, ale przez internet, w lutym pojadę osobiście po OW i zestaw CO2, no i oczywiście żeby sobie popatrzeć na żywo na akwaria itp. :)
Użytkownik

przez Krzysiek 2015-01-14, 16:45
O kurde, trzeba będzie posprzątać, podłogę i okna umyć.... a już tak ładnie wszystko brudem zarosło :)
Administrator

przez Kuba92 2015-01-14, 23:25
Regalik fajna sprawa,na żywo pewnie jeszcze lepiej wyglądał. Kosteczki w pojedynke tez eleganckie ;-)
Użytkownik

przez Anubisarium 2015-01-16, 07:44
Dzięki Kuba, żałuję że nie wpadłem na genialny pomysł, by regalik obfocić nim go rozebrałem.

Krzysiek, czyli następnym razem jak wpadnę do PG, to to mam ze sobą wziąść białą rękawiczkę ? :lol:
Użytkownik

Informacja

Ten wątek ma 12 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.

Zaloguj  •  Zarejestruj

Sortuj według