ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Tło strukturalne? Tak czy nie? Ankieta.

Tematy dla których nie został stworzony oddzielny dział na forum.

Zostawić tło strukturalne czy nie?

Tak
1
14%
Nie
6
86%

Liczba głosów : 7

Tło strukturalne? Tak czy nie? Ankieta.

przez S'Sayan 2013-01-11, 20:49
Witam.
Posiadam akwarium profilowane 120x40(30)x50. Proszę nie zwracać uwagi na aranż ponieważ wszystko co tam jest wraz z obsadą w najbliższym tygodniu ulegnie drastycznym zmianą.
Mam zamiar w tym akwarium postawić kolejnego holendra. Belka, podłoże, rośliny i reszta dupereli zostaną zamówione "za chwilę".

Pytanie brzmi: Czy zostawić tło strukturalne czy nie? Nie jest ono wykonane jak większość z plastiku czy żywicy lecz jest drewniane. Mi osobiście się podoba lecz zajmuje miejsce w akwa i nie wiem co teraz z tym robić.

Poniżej fotki. Ich jakość nie oddaje w całości kolorów i głębi jakie tworzy to tło ponieważ oświetlenie jest nie za dobre oraz aparat już leciwy i zdjęcia robi jakie robi.

Obrazek

Obrazek

Liczę na wasze głosy do ankiety i komentarze.
Junior Admin

przez Anomis Erosa 2013-01-11, 21:13
Według mnie to tło pasuje do BW lub szkiełek gdzie jest mało roślin. Jeżeli ma to być typowy holender to rośliny zasłonią tło. Gdzieniegdzie będzie widać kawałek drewna z tła co może nienaturalnie wyglądać. W holendrach jestem za jednokolorowym tłem lub ewentualnie za delikatnym przejściem w obrębie jednego koloru ale różnych odcieniach.

Głos oddany.
Nowy użytkownik

przez S'Sayan 2013-01-11, 21:16
Niby do BW najbardziej pasuje ale jak dla mnie holender + korzenie to bardzo dobre połączenie.

Dodam, że takie grube jest tylko na środku. Po bokach nie przekracza 5cm.
Junior Admin

przez Natural-Aqua 2013-01-12, 10:05
Ja sobie jakoś nie wyobrażam holendra z tym tłem. Może i korzenie pasują, ale nie jako tło - do takiego drewnianego to jedynie pielęgnice/bw.
Wydaje mi się że najlepiej będzie jak użyjesz zwykłe, czarne tło.
Ekspert

przez ke47 2013-01-12, 11:23
Ja nie wyobrażam sobie akwarium roślinnego - holenderskiego z jakim kolwiek tłem strukturalnym. Ale to kwestia gustu i nic nie mogę ci narzucić, jak dla mnie takie tło nie pasuje, a zrobisz co zechcesz :)
Junior Admin

Informacja

Ten wątek ma 6 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany, aby wyświetlić wszystkie odpowiedzi.

Zaloguj  •  Zarejestruj

Sortuj według