ALTERNATYWNE FORUM AKWARYSTYCZNE

Podziel się swoim akwarystycznym doświadczeniem. Poszerz swoją wiedzę.

Stara butla co2- pytania

Pomoc w doborze zestawu do nawożenia dwutlenkiem węgla. Sposoby dozowania CO2 w akwarium.

Stara butla co2- pytania

przez Karina 2015-04-13, 21:15
Witam :roll:
mam pożyczoną butle co2 na czas nieokreślony. Właścicielka nie wie ile ją ma ale raczej ma ponad 10 lat. Co się może stać po tym czasie?
Elementy, które zauważyłam: butla, zawór główny, reduktor, zawór (jaki?). Co trzeba dokupić by butla dobrze działała? Ile butla ma litrów?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
co to za zawór?

Obrazek

Obrazek
Nowy użytkownik

przez Kuba92 2015-04-14, 20:33
Sprawdź czy ma ważną legalizację,na butli powinno być nabite.
Elementy, które zauważyłam: butla, zawór główny, reduktor, zawór (jaki?). Co trzeba dokupić by butla dobrze działała?

Przy butli wymienił bym wszystko na porządne nowe podzespoły (tu polecam camozzi) to co masz aktualnie to moim zdaniem szrot i nie ryzykował bym pracy na tym sprzęcie.
Użytkownik

przez S'Sayan 2015-04-22, 09:13
Ja mogę zaznaczyć, że mogliby się doczepić zaworu wkręconego w butlę jeśli byś chciał ją napełnić. W mojej starej butli wymieniałem to ponieważ stwierdzili, że jakieś stare zabezpieczenie przeciw zbyt dużemu ciśnieniu jest nieodpowiednie ale to są sprawy rzędu 20/30 zł tak, że polecam wymienić. ;-)
Junior Admin

Sortuj według